Konstrukcja plot PCV na plot i furtkę ze sztachet nie wymaga zezwolenia na to oraz komunikowania tego faktu gminie nie licząc szczególnych przypadków.

Stawianie ploty z plastyku na ogrodzenie i furtę sztachetowa nie wymaga zezwolenia na to oraz informowania tego faktu gminie z wyjątkiem szczególnych wypadków.

Balustrady z plastyku na plot i bramę ze sztachet nie przekraczające wysokości 2,2 m stawiane pomiędzy dwoma graniczącymi działkami nie zadają żadnych formalności urzędowych. Tyczy się to także ogrodzeń tymczasowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia trzeba dokonać gdy:

  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych i pozostałych miejsc publicznych (nie dotyczy ogrodzeń w sąsiedztwie dróg prywatnych i wewnętrznych nie będących drogami generalnymi)
  2. budowa ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia wznoszenia ploty PVC na plot i bramę ogrodzeniowa dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym lub urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru stawiania płotu powinno określać gatunek ogrodzenia, procedurę przeprowadzenia jego instalacji oraz proponowany dzień rozpoczęcia budowy.
  5. Prócz zgłoszenia powinno się dodać oświadczenie o prawie do zarządzania posiadłością w celach budowlanych oraz jeżeli jest to wymagane przez starostwo zarys ogrodzenia.

Od czasu do czasu do budowy ogrodzenia z PCV na ogrodzenie i furtę ze sztachetek zadane są pomocne uzgodnienia tj. np. aprobata zarządcy drogi na lokalizacje wjazdu.

Konstrukcje płotu wolno rozpocząć po 30 dniach od czasu zgłoszenia planowania jego konstrukcji, o ile urząd nie wniesie przedtem protestu. Protest może być w sytuacji, gdy projektowane balustrady z plastiku na plot i bramkę ze sztachet jest niezgodne z określeniami lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym projektowanej ulicy. W przypadku gdy planowane ogrodzenia plastykowe na plot i furtę ogrodzeniowaprzypadkiem może grozić bezpieczeństwu ludzi ewentualnie mienia, np. poprzez blokowanie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może potrzebować otrzymania pozwolenia na jego budowę.
Zgłoszenie zamiaru konstrukcji płotu jest ważne przez okres dwóch lat. Wstrzymanie przystąpienia do robót przez ów okres skutkuje odwołaniem zgłoszenia i w wypadku ochoty postawienia ogrodzenia nieodzowne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: