Długowieczne ogrodzenia z drewna

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Nietrafnie zabezpieczone sztachety drewniane ekspresowo się eksploatują i mogą ostatecznie zgubić swój pierwotny wdzięk oraz własności. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie pożądane byłoby poznać rodzaje konserwacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna wypada zacząć od odpowiedniego oraz sumiennego przygotowania materiału na płot, ponieważ od tego uzależniony jest efekt końcowy własnych robót. Przed użyciem produktów do osłony i dekoracji ogrodzeń z drewna niezbędne jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Kiedy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, powinno się nanosić następne amalgamaty, które asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, jednakże nie utworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drewna były trwałe należy poświęcić im sporo uwagi oraz troski.

Kompletnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ów wersja ogrodzeń jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają również biokorozji w następstwie tego dogadzają swoim właścicielom przez długie lata.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: